piątek, 17 kwietnia 2015

Live Session

Heej :>
Po długiej nieobecności wrzucam nasze nagranie. Sądzę, że oglądając sesję znajdziecie odpowiedzi na nurtujące Was pytania. 
Występ rozpoczęliśmy od wykonania "I'm freak", ponieważ jest to pierwszy utwór The Grizzly Ambulance, który opowiada o emocjach, jakie towarzyszą pierwszemu zauroczeniu :3
Bardzo się cieszę, że mieliśmy okazję stworzyć taki projekt, bo pozmienialiśmy trochę brzmienie naszych piosenek i zauważyłam, że w tych klimatach czuję się dobrze. 
Zastanawialiśmy się, jak nasi wierni słuchacze odbiorą tego rodzaju eksperyment i czy będziemy musieli pozostać przy tego typu aranżacjach. Ja osobiście nie miałabym z tym problemu. Ale z drugiej strony... nasze koncerty dają mi tyle pozytywnych emocji! Jestem szczęśliwa, kiedy wracam po naszych występach do domu zmęczona ale podekscytowana. 


Gdybyśmy mieli w wyczerpujący sposób odpowiadać na wszystkie pytania, sesja trwałaby nie pół godziny, a pół dnia (!) Lecz po to prowadzę tego bloga, aby dopełniać w nim wiele spraw. 

O genezie nazwy naszego zespołu krąży wiele legend. Ale prawda jest taka, że po prostu chcieliśmy brzmieć tak, aby każdy nas zapamiętał. Zawsze mnie bawi, gdy ktoś pyta się mnie "Co oznacza The Grizzly Ambulance?". Odpowiadam wtedy, że po polsku brzmiałoby to "Ambulans Grizzly" i nie zawsze spotykam się ze zrozumieniem... :D Może stalibyśmy się bardziej popularni pod nazwą "Budyń" albo "Ola Fasola"? Że też nikt wcześniej na to nie wpadł... 

Czy często się sprzeczamy? Oczywiście, że tak! Nawet przed samą sesją się kłóciliśmy (Adam śmiał się, że wyglądam jak farmer w tych ogrodniczkach, a Patryk dodał, że paski będą mnie pogrubiać w telewizji...). 
Często śmieję się z naszych sprzeczek. Spędzamy ze sobą tak wiele czasu, że chyba możemy sobie powiedzieć wszystko. Te małe konflikty wynikają z różnych przyczyn, np. gdy zapomnę wziąć z sobą mikrofonu (to ostatnio moje ogromne fatum) albo Paweł nie pojawi się na próbie, bo "nie wie, że miała się odbyć".

Jak rozpoczęłam swoją przygodę ze śpiewaniem? Wydaje mi się, że po raz pierwszy wystąpiłam na balu karnawałowym organizowanym przez moją mamę. Miałam wtedy jakieś pięć lat. Śpiewałam piosenkę grupy Las Ketchup "Asereje" i tańczyłam do niej tak, jak te zgrabne panie w teledysku. Sądzę, że publiczność miała ze mnie niezłą polewkę. Dzięki mamo! 
Zawsze chciałam zostać gwiazdą (!) Pisałam własne teksty, bardzo melancholijne i zmuszające do refleksji:

"Odkąd jesteś tu - poznałam Cię
Odkąd byłeś tam - wiedziałam, że
To Ty, mój jedyny ze snu.
Ale wiem, że to
Zakazane jest.
Ty Adam, ja Ewa
Ona diabłem jest.
Zakazany owoc jak w Biblii
Kusi nas..."

Miałam wtedy jakieś 8-9 lat... Oprócz tego nakręcałam własne teledyski i odgrywałam recitale na podwórku dla babci, dopóki nie zawstydził mnie listonosz.

Kto jest u nas taki kreatywny?  Przeważnie Rafał albo Adam przychodzą z pomysłem na nowy utwór i prezentują nam jego fragment. Wtedy reszta z nas mówi "Bierzemy to!" i pracujemy nad dalszą częścią piosenki. Paweł pracuje nad perkusją, a Patryk nad basem. Takie działanie zajmuje nam zwykle z 2-3 próby. Jak na razie ten sposób się sprawdza. 

Co nas w życiu inspiruje? Każdy z nas słucha innego rodzaju muzyki. Jack White to idol Patryka i Adama. Również dzięki nim poznałam twórczość The Dumplings, Paramore, Warpaint czy też Florance and The Machine, bo wcześniej żyłam punkiem i metalem, choć pewnie ciężko w to uwierzyć... 
Oprócz tego uwielbiam utwory z okresu dwudziestolecia międzywojennego, szczególnie Adama Astona <3 
Rafał i Paweł słuchają ciężkiej muzyki i chcieliby grać mocniej w TGA. Nie mam pojęcia, jak dałabym sobie radę w śpiewaniu growlem... Nie chcę sobie tego nawet wyobrażać (!) 

Plany na przyszłość? Mogę tylko wypowiedzieć się na temat tych najbliższych. Mamy zamiar spróbować swoich sił w "Mam talent", nakręcić teledysk do "Jesiennej dywersji", a Patryk musi zdać maturę! Ale zero presji Patryk! XD

Jak zwykle czekam na Wasze opinie i pytania. 
Trzymajcie się ciepło <3
Ola
7 komentarzy:

 1. Troszeczkę śmiałam się czytając ten post :)
  życzę powodzenia w "Mam talent" !

  Pozdrawiam:*
  http://klaudiaczytarecenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny post! Powodzenia ;)

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. świetnie czyta sie i ogląda twój blog <3 <3 zapraszam do mnie http://365daysinblack.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Siedzę, czytam to, słucham tego nagrania i jestem pod wrażeniem, super ;)
  http://sloiczeknutelli.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Super post! Oczywiście, życzę powodzenia! http://julialukaszek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Genialny post ;)!
  http://magdasara.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Wooo, jestem oczarowana!! :)
  Obserwujemy? Ja już to zrobiłam :) Mój blog-klik

  OdpowiedzUsuń